Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 30 czerwca 2011

Wieści

Kochani wczorajszy dzień Renatka wypoczywała. To był bardzo ciężki dzień  jeśli chodzi o pogodę. Czuła się nie najlepiej, poprostu była słaba. Jak tylko wróciła do mieszkania to odpoczywała
Poznała Dr. Li  i chwilkę z nim rozmawiała
Ponieważ  markery są powyżej normy to dziś miała CIK

O tym jak przeżyła dzisiejszy dzień opisała nam Anetka, opiekujący się Renatką w Chinach Anioł.
Tianjin, czwartek 30.06.2011r.
 Dzisiaj rano Renatka rozpoczęła terapię biologiczną, która opisana jest na stronie www.opgivet.dk:
Terapia polega na podłączeniu pacjenta do maszyny przez rurki wkłute w oba ramiona. Maszyna cyrkuluje krew pacjenta. W czasie tego procesu zabrane jest również około 80-100 ml krwi pacjenta do dalsze jej kultywacji. Zabieg trwa około 1 godziny i można po nim odczuć zmęczenie. Krew jest następnie kultywowana przez następne 10 dni. Podczas kultywacji komórki, które pomagają w walce z rakiem (CIK – cytokine induced killer), są namnażane. Kiedy kultywacja krwi jest ukończona, krew jest podana pacjentowi z powrotem w okresie 2 dni. Krew może być podana z powrotem na dwa sposoby – miejscowo (bezpośrednio do guza przez tętnicę) lub przez kroplówkę. Kiedy krew musi być podana miejscowo, lekarze używają miejscowego znieczulenia i wpuszczają cienką rurkę do tętnicy w nodze i za pomocą rentgena znajdują żyłę prowadzącą do guza lub przerzutów. Tutaj kultywowana krew zostaje podana bezpośrednio do guza. Operacja trwa około 45 minut. Po skończonej operacji, tętnica nie zostaje zszyta, lecz zostaje uciskana przez 6 godzin, a pacjentowi nie wolno opuszczać łóżka przez 12 godzin. Po przejściu operacji pacjent musi zostać w szpitalu na noc.Renatka ja zawsze dzielnie zniosła wkłucia grubymi igłami do rąk i z uśmiechem wyszła z sali po zabiegu. Po czym wróciliśmy do mieszkania na odpoczynek.Po południu ok. godziny 15tej wróciliśmy do szpitala na badanie PET-CT. Okazało się to trudniejsze niż poranny zabieg ze względu na wymagane unieruchomienie w aparaturze.Przygotowanie do badania i samo badanie zajęło całe popołudnie.Odbyła się również pierwsza rozmowa z doktorem Li. Lekarz zadawał pytania dotyczące ogólnego stanu zdrowia i przekazał wyniki badań, które odbyły się we wtorek.Od jutra planowane jest rozpoczęcie podawania leków mające na celu wzmacnianie odporności organizmu.Renatka odpoczywa po całym dniu i wszystkich gorąco pozdrawia.
Aneta


Zdjęcia z dzisiejszego badania już pojawiły się w galerii 

7 komentarzy:

 1. :) Będzie dobrze:)
  Wspieramy myślami i modliwtą:)

  S.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętamy i pozdrawiamy
  ks.Kazik + Izbica DPS

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochana na zdjęciach jesteś taka uśmiechnięta! Oby tak było calutki czas. Trzymam mocno kciuki, pozdrawiam Ciebie, Panią Anetę i Twojego męża ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Prosze Boga by mial Ciebie w swej opiece!!! Trzymam kciuki zcalych sil, jestem przy Tobie myslami!!! Trzymaj sie dzielnie!!!
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 5. Od samego początku wierzyłam w to, że uda Ci się wyjechać do Chin.
  Jesteś tam!!!
  Całym sercem wierzę, że wrócisz do domu zdrowa.
  I tak będzie!!!

  Jak zawsze - myślami i modlitwą jesteśmy z Tobą!!!!
  pozdrawiamy A&A

  PS. Moi znajomi, którzy zareagowali na Twój apel ( przesyłając go dalej oraz dokładając swoją cegiełkę ) ogromnie się ucieszyli na wieść, że rozpoczęłaś leczenie i życzą Ci szybkiego powrotu do zdrowia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Reniu, dla Ciebie jest moja audycja, na temat nadziei, która właśnie rozbrzmiewa na falach Radia Pozytyw na naszym portalu.
  Tak, mam wielką nadzieję, że odzyskasz zdrowie :)
  Ella

  OdpowiedzUsuń
 7. Renato!...jestem tu sporadycznie...ale jestem i myslę ciepło o Tobie..zdrowiej!!!!....nie znana Tobie milena

  OdpowiedzUsuń